Připravuje se III. Národní setkání hudebních souborů seniorů

Po pečlivém zvážení situace kolem vývoje koronavirové pandemie se Unie českých pěveckých sborů rozhodla přidržet původního plánu a oslavit Mezinárodní den seniorů hudbou. Při rozhodování, zda tuto akci letos uskutečnit hrála svou roli optimistická prognóza epidemiologické situace v ČR, ale také zájem a podpora ze strany přihlášených souborů i širší veřejnosti.

Termín konání III. Národního setkání hudebních souborů seniorů – pátek a sobota 2. a 3. října 2020, Praha.

Vedeni zásadami předběžné opatrnosti se pořadatelé rozhodli přistoupit k určitým změnám v programu Setkání, které by minimalizovaly možná zdravotní rizika pro účastníky akce.

Setkání tak proběhne formou nesoutěžní přehlídky, přičemž sobotní sborová vystoupení budou rozprostřena do několika bloků v průběhu celého dne. Oblíbené společné hudební aktivity se přesunou do plenéru, v případě nepřízně počasí pak do prostor, které svou velikostí umožní zachovat doporučené bezpečné rozestupy mezi jednotlivými hudebníky, sbormistry a dirigenty. Páteční program – odborný seminář proběhne dle původního plánu.

Těšíme se na viděnou a slyšenou v říjnu 2020 v Praze!

III. Národní setkání hudebních souborů seniorů je určeno pěveckým sborům a dalším hudebním tělesům, zejména zájmovým souborům seniorů a dalším souborům s významným počtem členů seniorského věku.

Účast souborů na akci není zpoplatněna, účastníci si mohou požádat o příspěvek na cestovné.

Další informace: rebcova@ucps.cz

 

Přihlášené sbory:

Folklorní pěvecký soubor Seniorky, Šumperk, z.s

Krnovský dámský sbor Legato

Mužský pěvecký sbor Beseda, Valašské Meziříčí

Pěvecký sbor Návrat, Pardubice

Pražský pěvecký sbor Smetana

Seniorky Života 90 – Pěvecký sbor Květy Žákové, Praha

Smíšený pěvecký sbor seniorů Retro, Praha

Smíšený pěvecký sbor Uničov